Вы здесь

А вы деньги в долг даете?

Депутат Верховной Рады Сергей Лещенко для покупки квартиры взял в долг $150 тысяч у владелицы «Украинской правды»

0

129

Максим Скубенко, аналитик:

Давати чи приймати гроші в борг – особиста справа кожного, адже ситуації бувають різні. Але це не стосується народного депутата, який бере гроші у власниці медіа, особливо якщо він позиціонує себе борцем із корупцією. Тоді це стає справою платників податків. А ми буваємо дуже прискіпливими (це щодо ситуації з Лещенком). Мені доводилося і брати кошти, і позичати на різних етапах життя. Суми невеликі – від кількасот гривень до 10 тисяч, в обох випадках. Це завжди були близькі люди чи родичі, і, в залежності від суми, завжди обговорювалося, на який термін. Коли це робить не посадова особа, жодних питань виникати не може, позички – особиста справа кожного.

Николай Скорик, депутат Верховной Рады:

Я девять лет руководил коммерческим банком, так что слова «Берешь чужие на время, а отдаешь свои и навсегда», понимаю хорошо. Десять лет уже в банковской сфере не работаю. Как все нормальные люди, в свое время и брал, и давал взаймы. Сейчас, слава богу, долговых взаимоотношений ни с кем не имею.

Влад Волошин, ведущий «Русского радио – Украина»:

Мене батьки виховали так: хочеш не відчувати потреби у чомусь - візьми і зароби! І не думай навіть ритися у чужих кишенях. Це я про купівлю Лещенком квартири, тим більше за свої кревні, «чисті гроші». А нам би лиш позловтішатись і в чергове обмити кістки – ось такий ми народ. А якщо по темі, дико ненавиджу ні позичати, ні давати в борг гроші! Для мене це рівнозначно великим втратам, навіть якщо тобі їх обіцяють віддати, дехто навіть з відсотками. Єдине, у кожного в житті у нас бувають різні ситуації, зокрема, патові і форс-мажор. Ось тоді вже можна поступитись своїми принципами і позичити, деколи просто допомогти безповоротно! Велику суму позичав, близько п’яти тисяч доларів, коли купував квартиру у Києві. Згодом довелось продати авто, аби ці кошти повернути. Позичав не багато, здається тисячу доларів друзям, але зі скрипом на серці це завжди роблю! І не тому, що жадібний, просто таке зерно мені в голову заклали батьки.

Денис Бугай, президент Ассоциации юристов Украины:

В долг даю постоянно. Всегда стараюсь поддержать друзей и близких чем могу. Жизнь доказывает, что поговорка «Хочешь потерять друга, одолжи ему денег» не соответствует реалиям, хотя огорчения были. Думаю, более актуально выражение «Хочешь проверить друга, одолжи ему денег». Процентов никогда не беру! Лучший доход – личная благодарность.

Маргарита Сичкарь, учредитель благотворительного фонда «Камелия»:

Нет, я в долг не даю! Не потому, что жадная или боюсь, что не вернут деньги. Причина совсем иная – все ресурсы уходят на мои новые проекты. Хотя раньше и мне в долг давали, и я сама деньги могла одолжить.

Виктор Чумак, депутат Верховной Рады:

Звичайно ж, і мені давали в борг, і я давав. Позичав гроші друзям, тим, кого давно знаю і довіряю – без жодних умов. Проте то були не дуже великі суми – до 20 тисяч гривень.

Алексей Голобуцкий, политтехнолог:

Конечно же, $100 тысяч в долг, как Лещенко, я не брал. Но бывали моменты в жизни, когда приходилось у кого-то из друзей занимать, естественно, без процентов. Конечно же, были и времена, когда и одалживал, но не всегда это благодарное дело. А вообще, у меня особое отношение к займам, именно поэтому не связываюсь с банковскими кредитами. 

Читайте также: 

0

Выбор редакции

Comments