Вы здесь

А чем еще можно помочь украинскому кино?

Государство освобождает украинское кинопроизводство от налога на добавленную стоимость до 2023 года

0

40

Алексей Толкачев, председатель фонда «Омріяна Країна»:

Останнім часом український кінематограф почав генерувати дуже непоганий продукт. Але я не певен, що його якість та кількість залежить від держави. Держава в будь-якому випадку дуже обмежено фінансує вітчизняне кіновиробництво, потрібні приватні інвестори. А для їх залучення потрібний попит на вітчизняне кіно в самому суспільстві, і пробитися вітчизняному продукту в кінотеатри, порівняно з розкрученим іноземним, доволі важко. Але якщо й говорити про те, що б ще могла зробити держава, то це відмовитись від приватизації Кіностудії імені Довженка. Таку дурнувату ідею згенерувало нещодавно МЕРТ, хоча й дурню зрозуміло, що з приватизацією доба кіностудії на культовому місці завершиться, а величезні території в центрі Києва будуть віддані під забудову. Тому я би просив державу наразі не шкодити, але за скасування ПДВ – дякую!

Светлана Вольнова, телеведущая:

Выискивать таланты, устраивать конкурсы на лучший сценарий. Привлекать самых талантливых людей страны к этому процессу. И это должно быть как на государственном уровне, так и на уровне меценатства.

Андрей Кокотюха, сценарист:

По-перше, хай запрацює цей закон. По-друге, видавців теж звільнили від податків, але письменників в Україні від того більше не стало. Індустрію треба розвивати системно, йти широким фронтом. І звільнення від податків важливе не менше, ніж присутність українського кіно в інформаційному просторі, інститут українських зірок, їхня пізнаваність, затребуваність. Без кінотеатрів тим більше важко. Але Верховна Рада своїм рішенням не зобов’яже відкривати кінотеатри по всіх населених пунктах.

Сашко Лирнык, ведущий «Казки Сашка Лирныка» (UA Перший):

Це велике діло! А допомогти можна так, як допомагають у всьому світі. Той бізнес, який буде інвестувати в кіно, звільнити від оподаткування на ті кошти, які інвестовані в українське кіно. Тільки українське не за назвою. Бо будуть знімати російськомовне кіно для Росії, як зараз, і розказувати що це українське.

Сергей Лысенко, кинорежиссер:

Созданием сети дешевых муниципальных кинотеатров с обязательным квотированием национального кино.

Ахтем Сейтаблаев, режиссер:

Чем мы еще можем помочь? Своей работой!

0

Выбор редакции

Comments