Вы здесь

А что нам тот референдум?

Сегодня в Великобритании проходит референдум по вопросу о выходе Соединенного Королевства из состава Евросоюза

Андрей Веселовский, посол по особым поручениям Министерства иностранных дел:

Багато політологів говорять, і я згоден з цією думкою, що на Європі це не дуже серйозно позначиться. Тому що Великобританія впродовж всього свого перебування в Євросоюзі вимагала для себе якихось особливих правил: на неї не розповсюджується дія Шенгену, в ній не діють багато аспектів сільськогосподарської політики... Все це розхитує міцність і єдність Євросоюзу, якої хоче досягти континентальна Європа. Адже піде Великобританія – підуть із нею всі ці забаганки. Але є ще такий важливий момент – це те, що Великобританія економічно постраждає від виходу, послабне. А відповідно послабне євроатлантична, економічна потуга в цілому. Ось в цьому плані – це найгірше. Для України це погано з політичної точки зору, бо це поганий сигнал – не всім подобається бути в Євросоюзі. А ви, українці, пхаєтеся в Євросоюз, от бачите, навіть багаті і розумні туди не хочуть і звідти виходять! Це аргумент на користь «руського мира», який буде використовуватись. Економічно ми не програємо, бо слабша Великобританія більше уваги звертатиме на Україну і міцніший, однорідний Європейський Союз буде більше звертати на Україну.

Андрей Курков, писатель:

Самая большая опасность в том, что если Великобритания проголосует за выход из Европы, то у них повторится, в более цивилизованном виде, украинская ситуация. Так как Шотландия будет опять проводить референдум о независимости и строить свою кампанию на том, что они хотят остаться с Европой как независимое государство. То же самое может произойти потом и в Уэльсе, могут возникнуть новые проблемы и с Северной Ирландией. Поэтому уже сам по себе референдум расшатывает политическую ситуацию в Англии. А если еще будет результат отрицательным для Европейского Союза, то это запустит механизмы, которые практически разделят Великобританию на две-три страны. Ну, а для Украины этот референдум – это уменьшение внимания со стороны Западной Европы и Америки.

Константин Грищенко, министр иностранных дел Украины в 2003-2005, 2010-2012 гг.:

Вихід Великобританії буде не на користь ні Британії, ні Європейському Союзу, ні Україні. Саме тому я сподіваюсь, що розум все ж таки підштовхне британців зробити правильний вибір. Для нас вихід Британії, як і в цілому для світу, буде абсолютним сигналом щодо можливості створення стабільної політико-економічної системи, яка має бути запорукою безпеки всіх країн, як в Європі, так і поза її межами.

Владимир Костерин, президент международного фонда «Сокращение рисков» (Risk Reduction Foundation):

Для европейских перспектив Украины сам факт проведения референдума в Великобритании уже идет на пользу тем силам, которые выступают за нейтралитет или за вступление в какие-то другие объединения. А кто выиграет или проиграет в краткосрочной и долгосрочной перспективе – покажет время.  

Владимир Фесенко, глава Центра прикладных политических исследований «Пента»:

Выход Великобритании из Евросоюза усиливает внутренний кризис ЕС. Развала не будет, это маловероятно, но усилит евроскептицизм и, возможно, кто-то еще захочет выйти. Это на некоторое время закроет вопрос о расширении Евросоюза и отвлечет внимание от украинских проблем. Для самой же Украины выход Великобритании из Евросоюза скажется негативно. Это не будет катастрофой, не будет никакого обвала, но в перспективе, с точки зрения наших интересов, это сыграет в минус. Ведь в Евросоюзе будет меньше на одно влиятельное государство, которое поддерживает Украину против российской агрессии. Соответственно, в этом плане украинская позиция ослабнет.

Анатолий Кинах, президент Украинского союза промышленников и предпринимателей:

Маю надію на мудрий і відповідальний підхід британців на те, щоб залишитися в складі Європейського Союзу. Впевнений, у виграші будуть всі: не тільки система світової торгівлі, але й система  колективної безпеки. Адже це необхідно не тільки для Великобританії, але й в цілому для всього європейського континенту та світу. Якщо Британія залишиться в Євросоюзі, то для України це дасть можливість далі зміцнювати незворотній процес інтеграції в економічний, політичний простір Європейського Союзу. Якщо ж Британія вирішить вийти – це створить свого роду турбулентність і тоді вже буде не до України. Нам буде важче взаємодіяти з нашими національними інтересами та інтересами Європейського Союзу. Тому Україна напряму зацікавлена в тому, аби Великобританія залишилася в Європейському Союзі.

Тарас Чорновил, депутат Верховной Рады III-VI созывов:

Вихід Великобританії – це поганий сигнал для Євросоюзу, тому що відбувається певна деструктивна дія.  Дуже багато чого зламає в організаційній структурі союзу, що має бути перебудовано. Тому для України це не є дуже приємним, тому що в певний період для Європейського Союзу, в тому числі для наших ключових партнерів – Німеччини та Франції буде трохи не до нас.  Вони будуть заняті процедурою «розлучення». Звичайно, нам це не є вигідно, але й це не є для нас катастрофою. З виходом Британії  ми втратимо підтримки українських ідей в самому Євросоюзі. Проте, окремий суб’єкт, тепер уже повністю самостійний,  міжнародного права – Великобританія, яка була нашим союзником і противником Росії, свою роль збереже і тепер окремо, самостійно все одно Україну буде підтримувати. А нам прийдеться гучніше стукати у європейські двері і більше наводити аргументацій.

 

0

Выбор редакции

Comments