Вы здесь

А что вас держит в Украине?

По данным социологической группы «Рейтинг», 64% желающих уехать из Украины ставят своей целью улучшение условий жизни, 34% хотят обеспечить лучшее будущее для своих детей

Ирина Суслова, председатель подкомитета по вопросам гендерного равенства и недискриминации парламентского комитета по вопросам прав человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений:

Прагнення до кращого життя, забезпечення майбутнього для своїх дітей та отримання достойної роботи є природними для людини. І не можна нікого засуджувати за те, що для досягнення цієї мети хтось виїжджає за кордон. Це особистий вибір кожного. І мною вибір вже зроблено – я залишаюсь в Україні. Для цього є низка вагомих для мене причин. По-перше, тут живуть мої батьки, друзі, рідні по духу люди, з якими я не хочу розлучатись. По-друге, я щиро переконана, що шанс на позитивні зміни в Україні не втрачено, і я хочу бути частиною цих змін. Якщо емігрую, назавжди відключусь від процесів, які тут відбуваються й не буду на них впливати. А це протирічить прагненням, які я мала з дитинства – займати активну соціальну позицію, допомагати людям, досягати справедливості. Тому еміграція не мій варіант.

Ирина Гуцал, директор Украинской биржи благотворительности:

В Украине меня держат друзья и близкие, культура и душа, теплые эмоции и понятная ментальность. У нас, особенно в Киеве, открыто огромное окно возможностей. Ты можешь учиться и вдохновляться новому в мире, а строить это здесь, у себя дома. Ты можешь на несколько лет уехать, чтобы вернуться с новыми знаниями и опытом. Я ни в коей мере не осуждаю тех, кто принимает взвешенное и обдуманное решение уехать навсегда. У каждого свой путь и свои ценности. Мои здесь, в Украине.

Влад Волошин, ведущий «Русского радио Украина»:

Зараз почну казати щось на кшталт: все залежить від самих себе і в Україні можна бути успішним! То читачі скажуть, мовляв, диви, який розумний, ніби сам всього досягнув і з висоти своєї роздає поради! Хоча в мене так все і відбулось! Вважаю, що можливість поїздки закордон, працевлаштування там і робота над світлим майбутнім – ідеальний шанс для сучасних поколінь. Наші батьки в цьому були обмежені. Так, єдина річ у цьому, яка це робота! Думаю, якщо ти хочеш бути гастарбайтером, ти й працюватимеш різноробочим! Але саме завдяки такій міграції у молоді з'являється величезний шанс. На жаль, таких можливостей в Україні мало, і це правда. Але це вже не до кожного з нас питання. Глобально: люди, їдьте, і дай бог, щоб в найближчому майбутньому був хороший привід повернутись і щасливо жити в Україні! А вона нікуди не дінеться, вона ще просто маленька, як дитина, і для того, аби підросла, потрібен час!

Юлия Алексеева, генеральный директор компании Zabugor.com:

У меня огромные возможности куда-то выехать. В разных странах партнеры, с которыми много лет ведем совместную деятельность и которые уже стали друзьями, бывшие сотрудники живут почти в 20 странах мира. Знание языков, интернациональный и безграничный вид бизнеса, возраст – все позволяет. Но есть одно большое «но». Я давно поняла, что основная цель человека – менять этот мир к лучшему. И в большинстве цивилизованных стран много людей трудятся над этой целью. И результаты их труда видны, неоспоримы. Украина в этом плане дает невероятные возможности – ты можешь браться за любой проект, любое дело, направление и плоды твоего труда будут видны, значимы. Когда ходишь по европейским «вылизанным» городам – в голове одна мысль: не навреди. Когда смотришь на украинские реалии – в голове миллион идей и проектов: и вот это можно сделать, и вот это. И дух захватывает, как это может быть круто. И пусть медленно, но двигаешься к реализации своей мечты. При этом я сама с удовольствием путешествую и все делаю для того, чтобы украинцы путешествовали правильно, узнавая этот мир с разных сторон, все лучшее привозили в Украину.

Сашко Лирнык, ведущий «Казки Сашка Лирныка» (UA Перший):

Я українець. Ідейний. Націоналіст. Я покинув в Росії прибутковий бізнес і повернувся в Україну. Бо мені нема життя на чужині. Тому я нікуди не виїду.

Оксана Форостына, писательница:

Ні, я не маю бажання залишати Україну! А ці цифри потребують коректного тлумачення: «64% хочуть виїхати за кордон», це не означає, що вони «можуть виїхати за кордон». Чи всі 64% охочих володіють іноземною мовою настільки, щоби «поліпшити умови життя»? Бо якщо знають, то є великі шанси поліпшити їх і в Україні. Те саме стосується 23% тих, хто нарікає на брак достойної роботи. В Україні надмір пропозицій достойної роботи і дефіцит працівників, принаймні у столиці. Думаю, ця статистика більшою мірою є відображенням патерналістських очікувань, ніж реальної готовності поліпшувати умови життя.

0

Выбор редакции

Comments