Вы здесь

А как МИД сможет изменить наш внешний вид?

Павел Климкин заявил о скором появлении Украинского института, который займется имиджем нашей страны за границей

Юрий Ехануров, премьер-министр в 2005-2006 гг.:

Створення такої структури можна тільки вітати. Реально працювати вона почне через два-три роки – на цей рік, звичайно, кошти не передбачені. Якщо буде зразу оборотистий керівник (сумніваюсь і дуже), то завдяки фандрайзингу можна буде реалізувати перші проекти. Якщо відставний чиновник з надією на державні кошти – нічого доброго довго не буде. Про акценти в діяльності поговоримо наприкінці 2019 року. Враження в цілому: «никто вреда не приносил, не говоря уже о пользе».

Игорь Чайка, председатель Независимого медиапрофсоюза:

Мені здається, що наші чиновники інколи живуть в іншому світі, де все в шоколаді і немає війни, і тому відбуваються такі заяви. У нас є два міністерства – Міністерство інформації та дотичне до цієї проблеми Міністерство культури. Це ті установи, які за своїм існуванням мусили б опікуватись цими проблемами: і проблемами гуманітарно-культурного представництва країни за кордоном, в тому числі  інформаційного представництва. У нас є дві державні структури, які за своїм статутом мали б займатися тим, про що говорить Клімкін. В цій ситуації створювати ще одну структуру – нерозумно! На мій розсуд, треба уникнути розбазарення державних коштів: або закрити одне чи два цих міністерства і лише тоді створювати іншу інституцію.

Владимир Огрызко, министр иностранных дел в 2007-2009 гг.:

Це не нова пропозиція, вона виросла з проб ще з 2006-го, 2007-2010 років утворити мережу під назвою «Український дім за кордоном». Ідея була схвалена на всіх рівнях, і почався процес створення таких центрів: один з них є, до речі, в Парижі, один – в Австрії… Але, як завжди це буває у нас, хорошу справу загубили тим, що її перестали фінансувати. І на цьому вся історія, на жаль, сумно завершилась. Тому, щоб цей інститут не повторив долю своїх попередників, треба шукати реальні джерела фінансування. Якщо  цього не буде, а будуть  сподівання на те, що хтось, щось та якось дасть, то великих результатів ми не отримаємо.

Алексей Толкачев, председатель правления фонда «Омрияна Краина»:

10 років тому саме таку ініціативу намагалася реалізувати українська громадськість в Брюсселі, але, на жаль, тоді жодної підтримки української держави не було. Україні потрібні мережі українських інституцій за кордоном, які б просували імідж країни в світі. І вже є повністю розроблена концепція «Центрів Сковороди». Саме Григорія Сковороди, адже таку мережу треба підіймати під іменем українця, який має значення для всього людства. Я радий, якщо держава нарешті підтримає створення такої мережі, адже без державних інституцій, без підтримки держави реалізувати настільки масштабний проект неможливо. Я зі свого боку готовий передати МЗС всі напрацювання по «Центрах Сковороди».

Богдан Яременко, председатель правления благотворительного фонда «Майдан иностранных дел»:

За словами Павла Клімкіна, Український інститут, окрім популяризації української культури, має займатися також питаннями науки, інвестицій і ще бог його знає чим. Це значно підвищує недовіру до цього починання, яка і так висока на тлі тотальної неспроможності влади реалізувати будь-яку ініціативу. Інститут, який займатиметься усім, який наразі заявлений у формі статуту, що потребує громадського обговорення, – це занадто нечітка загальна ідея. Як завжди, виникають питання фінансування, оскільки МЗС традиційно має проблеми з фінансуванням витрат навіть на поточну діяльність. Але найбільше питань виникає в концептуальному плані. Що конкретно презентуватиме інститут? Адже навіть робота в сфері культури може бути побудована за безліччю різних сценаріїв (від популяризації чогось автентичного, питомо українського або повністю протилежний підхід – фінансування проектів сучасних форм і видів мистецтва, які є універсальними, трендовими, модними). На тлі достатньо непереконливої історії діяльності української влади, а також гострої критики МЗС за відсутність змін та реформ складається враження, що мова йде про піар-бульбашку.

Владимир Золотарев, публицист:

Институты не могут создать имидж! Имидж создается делами, а не институтами. Например, у Британии и Германии в истории есть достаточно дел, с которыми могут работать разные институты, а в Украине ничего такого нет, так что такие институты бесполезны.

0

Выбор редакции

Comments