Вы здесь

А как бы нам отделить церковь от депутатов?

Первый вице-спикер Ирина Геращенко предлагает окроплять депутатов Верховной Рады святой водой

Руслан Кошулинский, заместитель председателя Верховной Рады в 2012-2014 гг.:

Нікого і ніколи не змушував долучатися до своєї віри. Після атеїстичного, нелюдського періоду радянщини, періоду нищення духовності, релігії та церкви. Ми у великому боргу перед попередниками. Тому народні обранці, як представники українського народу у парламенті (а не свого округу, області, регіону), власним прикладом мають стверджувати духовні традиційні цінності народу, волю якого вони представляють.

Влад Волошин, ведущий «Русского радио Украина»:

Я думаю, що це все жарти, бо навіть якщо законопроект про молебні в Раді присутній, то так там і лежатиме! Адекватними треба бути, от і все! А з приводу релігії в житті держави: ну, ми вже маємо прецеденти по УПЦ МП, тому, може, ці окремі одиниці і незалежними мають бути одна від одної, але якщо, як би це дивно не звучало, виникають ті чи інші загрози, прецеденти, то держава має реагувати відповідно, бо йде мова про підрив загальних інтересів. Усі віросповідання мають бути присутніми, але...

Андрей Золотарев, руководитель аналитического центра «Третий сектор»:

Ирина Геращенко, как опытный пресс-секретарь, понимает, что информповод – тухлый, в силу своей абсурдности. Поэтому она немного потроллила инициаторов законопроекта о необходимости молитвы в зале парламента. Украина – секулярное государство, где церковь отделена от государства, а государство не вмешивается в дела церкви. Понятно, что на фоне социальной деградации и архаизации Украины существует масса желающих изменить такой порядок вещей. Однако игры политиков и государственных институтов в единую поместную церковь по определению ничем хорошим для страны не закончатся.

Игорь Найда, лидер образовательно-инновационной платформы «Сходи в майбутнє»:

Віра – це справа особиста! В парламенті є й можуть бути представники різних вірувань та конфесій. Нехай кожен з всевишнім у серці та душі сумлінно виконує свої функції, це буде найкращий результат і свідчення готовності діяти на основі віри в бога.

Михаил Стрельников, президент юридической компании «Николас»:

Религия – дело очень тонкое и личное. Выставлять ее напоказ, а тем более делать из нее публичное зрелище – большая пошлость и глупость! Что же касается таких заявлений нардепов, то мне кажется, что они не тем местом думают, не полушариями, а «полупопиями».

0

Выбор редакции

Comments