Вы здесь

Как вы относитесь к обязательной срочной службе?

Уже с 1 апреля в Украине начнется призыв. В Киеве это весной планируют призвать 563 молодых человека

Сергей Грабский, военный эксперт:

Загалом, я є прихильником вишколеної професійної армії, зважаючи, насамперед, на рівень технологій і систем озброєння, які зараз використовуються у нас. Проте, треба бути реалістами. У нас є фактори, що змушують нас дбати про збільшення оборонного потенціалу, важливою складовою якого є людські резерви. Слід усвідомлювати, що Україні, у стані відбиття військової агресії та постійного напруження на кордонах, необхідно збільшувати кількість військовонавченого персоналу як у військових частинах, так і у резерві. На превеликий жаль, сьогодні ми не в змозі забезпечити адекватне збільшення військовонавченого резерву виключно за рахунок контрактної армії. Ба більше, нам необхідно постійно здійснювати відбір, або навіть краще сказати, селекцію людських ресурсів усіма доступними методами.  І один з таких методів - саме строкова служба! Саме цей інструмент державної політики дозволяє нам вирішувати два головних питання - отримувати, у межах обмеженого ресурсного забезпечення, більш-менш підготовлений особовий склад, а, по-друге, відбирати з військовослужбовців строкової служби кандидатів для продовження служби вже за контрактом! Це зменшує ризик неефективного відбору і дозволяє командирам та начальникам більш прискіпливо ставитися до цього питання, маючи можливість спостерігати потенційного контрактника у реальному режимі часу. А для тих, хто вирішив не пов`язувати свою долю із силовими структурами, військова підготовка не буде зайвою, адже ми маємо бути завжди готовими до можливого ускладнення військової ситуації та мати достатню кількість підготовлених фахівців. Військова служба за призовом є необхідним елементом військової політики держави сьогодні. Але я маю переконливу надію, що із зменшенням рівня загроз та покращенням військово-політичної обстановки кругом України, необхідність у таких надзвичайних заходах - відпаде.

Сашко Лирнык, ведущий «Казки Сашка Лирныка» (UA Перший):

Вважаю, що строкову службу мають проходити всі, як в Ізраїлі. У нас війна, і ми повинні мати боєздатну армію. Проте це не тільки призов, але і обов'язкова реформа збройних сил. Це має бути пов'язано, бо інакше немає смислу в призові!

Станислав Кушнаров, координатор социального проекта «Биотех-реабилитация раненых»:

Сам не служил, поэтому знаю о срочной службе от других. На мой взгляд, с таким соседом, как у нас, она нужна. Но не такая, как была в довоенное время, а более полезная и современная - в ногу со временем и в соответствии с актуальными задачами.

Владимир Золотарев, публицист:

К срочной службе плохо отношусь. Военный призыв - это рабство, а рабство не бывает эффективным, в военной сфере тоже!

Лариса Радкевич, ветеран АТО:

Добре ставлюся. Вважаю, що і хлопці, й дівчата мають вміти захистити свою країну. І тут файний приклад  Ізраїлю, де служать всі. Та щоб на строковій службі дійсно навчали, як захищати, а не тільки склади охороняти та генералам з полковниками дачі будувати і їх родини возити. Мій небіж, який майже відслужив строкову два роки, за цей період хіба що в сукупності три місяці мав вправи із зброєю. Все інше стройова, охорона і ще щось…

Геннадий Синцов, координатор общественного движения «Тут починається Київ»:

Я за загальний військовий обов’язок. На строкову службу мають іти всі - стовідсотково: і хлопці, і дівчата. Така служба має тривати один рік. Тут мають всіх навчити тримати зброю. Бойові загони армії мають бути виключно на контрактній основі. Після строкової служби всі чоловіки мають бути приписаними до відповідної одиниці територіальної оборони і раз на рік проходити військові навчання. Наша країна знаходиться у стані війни і, як я бачу із останніх подій, іншого життя вже не буде. Всі мають мати навички поводження із зброєю.

0

Выбор редакции

Comments