Вы здесь

Какой символ города выбрали бы вы?

Победитель конкурса «Талисман города Киева» получит денежную премию в размере 150 тысяч гривен

Оксана Тюпа, председатель благотворительного фонда «Клуб Дивосвіт»:

Раніше талісманом Києва вважався каштан. Всі знали цей символ і за роки існування гроно каштану затвердило за собою почесне місце символу столиці. Але час змінюється. Для кращого просування міста у туристичному форматі чим більше елементів брендінгу буде впроваджуватись - тим краще! Адже це додаткові сувеніри, додаткові рекламні можливості, а значить - додаткові кошти до бюджету! Бренд, емблеми, містичні тваринки-символи - це додаткові можливості для капіталізації брендінгу міста, додаткові надходження до місцевого бюджету, додаткові можливості для реклами та піару! Не важливо навіть хто чи що це буде. Особисто мені спадають на думку певні українські персонажі казок: Кобзар чи Котигорошко, млин чи ратуша, білий цап чи сірий вовк - байдуже! Головне, щоб цей символ був би впроваджений та міг би використовуватись для впізнаваності нашого Києва на міжнародній туристичній арені та у внутрішнього туриста.

Татьяна Рамус, телеведущая:

Думаю, талисманом Киева можно сделать зеленое дерево с пышной кроной! Два в одном: и талисман, и визитка.

Алексей Толкачев, председатель фонда «Омріяна Країна»:

Інколи здається, що чиновники просто розважаються. Талісман столиці? Сподіваюся, це не буде черговий «Спритко чи Гарнюня». Але погоджуюся, для конкуренції Києві потрібний легко впізнаваний символ. Не знаю, чи правильно його називати талісманом, але... В Парижі є Ейфелева вежа. В Лондоні - Біг Бен, в Берліні - Бранденбурзькі ворота. Про Дубаї я взагалі мовчу. Києву потрібний символ, який буде впізнаваним і відмінним від інших міст. Щось таке, що буде символізувати амбіції Києва, щось із майбутнього. Наприклад, футуристичний міст між двома берегами, який своїм дизайном вразив би світ і символізував поєднання Сходу і Заходу. Хоча, не виключаю, що замість цього талісманом стане каштан чи якийсь анімаційний герой на основі каштанчика.

Анжелика Рудницкая, певица:

У Києва є свої символи: св. Володимир; Києво-Печерська Лавра; Софія Київська; Кий, Щек, Хорив і Либідь; білі каштани, Андріївська церква. Це символи, пов‘язані з історією Києва, традиціями. Дивно, що ми не популяризуємо їх, натомість шукаємо якихось штучних істот, які б були талісманами. Люди і народи з короткою пам‘яттю швидко зникають. Для мене завжди було загадкою, хто намагається стирати нашу пам‘ять, підміняючи справжнє штучним. Хто намагається спотворювати традиції і підміняти спадковість фейками? На Великдень цьогоріч місто виставлятиме не писанки, а запозичених великодніх кроликів... Наступного року не здивуюсь, що це будуть верблюди під шапкою «фольк-Юкрейн».

Диана Попова, директор департамента культуры Киевской городской государственной администрации:

Талисман Киева – каштан! Ведь он может быть необычным и красивым!

Катерина Дьяченко, основатель Ladmira Foundation:

Если смотреть на город как на элемент определенной системы, так то, что у этой системы должен быть символ - только усилит город. Своего рода - это как определенный бренд. Но создавать символ, не наполняя его смыслом -  будет слабым решением. Для того, чтобы решение по символу было целостным и дало пользу как городу, так и его жителям и стране в целом, должно быть понимание зачем этот символ разрабатывать, какую часть/элемент нашей системы этот символ должен усилить, к чему привлечь внимание. То есть прежде чем выдавать решение, надо понять, что мы хотим в итоге - какую задачу мы решаем. Вряд ли нужна разработка символа ради самой разработки. Вот если взять, например, развитие города, то как должен повлиять символ на стратегическое развитие города? Как должен символ повлиять на привлечение туристов? А нужна ли история для этого символа? Пока нет полных условий задачи - то и решение, скорей всего, не удовлетворит того, кто поставил эту задачу. Я бы к созданию символа подходила как маркетолог - с вопросом: а что мы продаем?

0

Выбор редакции

Comments