Вы здесь

А когда Украина стала независимой?

24 августа 1991 года Верховная Рада приняла Акт провозглашения Украины

Павло Мовчан, председатель всеукраинского общества «Просвіта»:

Україна ще не стала незалежною! Вона ще у процесі формування. Найважливіші пункти державотворення нереалізовані, а саме в декількох дуже суттєвих речах, в тому числі в гуманітарній, освітній, інформаційній сферах… Ми тільки-тільки, після двадцять п’ятого року незалежності, починаємо реалізовувати все те, що було в програмі Народного Руху України і Української народної ради, яка була ініціатором акту проголошення незалежності. Держава неповнофункціональна, якщо вона не об’єднана спільними культурними, мовними інтересами… Вона розбалансована. У нас потужна п’ята колона, яка має свої канали, свій бізнес… Вона впливова і політично викривлює все, бо вона не хоче України незалежної і чітко зорієнтована на Москву.  

Вадим Трюхан, председатель правления общественной организации «Європейський рух України»:

В історії безліч прикладів отримання і втрати незалежності. Від того, як швидко вдається тій чи іншій державі вибудувати стійкі ефективні інститути, залежить, чи стане вона незалежною і суверенної на довгий час. І десятиріччя в історичній перспективі – це ніщо.  Лиш сторіччя дають право вважатися по-справжньому стійкою і життєздатною державою. De jure Україна стала незалежною 26 років тому в день проголошення Акту про незалежність. Проте, de facto Україна всі ці 26 років веде гібридну війну за незалежність. І головний ворог – це не Росія, хоча від неї всі ці роки Україна зазнала найбільше кривд і несправедливості, особливо починаючи з лютого 2014 року, коли в Кремлі почали реалізовувати утопічний сценарій по знищенню України як незалежної суверенної держави, що прагне повернення в європейську та євроатлантичну спільноту. Росія так і не змирилася з втратою України і прагне її загарбати всю знову, щоби відновити імперію. Але головний ворог все-таки не Росія, а «совок», приправлений олігархією. Його подолати ще досі не вдалося і саме він є ключовою загрозою незалежності. Тому попереду перемоги у двох найважливіших битвах, які вже почалися: проти внутрішнього і проти зовнішнього ворогів – «совкової» олігархії і путінської Росії. Лише перемігши в них, Україна стане повноцінною стійкою незалежною державою.

Андрей Кокотюха, писатель:

Україна стала незалежною після перемоги Революції гідності. Від 1991 по 2014 тривав перехідний період.

Владимир Пилипенко, представитель Украины в Венецианской комиссии:

Незалежність України – фундаментальне поняття. Адже за духом наша нація завжди була волелюбною. Століттями ми боролись за суб'єктність, за право бути на геополітичній карті світу. Навіть 300-річне російське панування на нашій землі, геноциди, кровопролитні війни та червоний терор не змогли знищити національні прагнення українців. В 90-х роках минулого століття віковічна боротьба увінчалась перемогою – офіційним визнанням суверенітету України. З цього часу розпочалась нова точка відліку в цивілізаційному розвитку уже самостійної держави України. Нині ж ми перебуваємо на ще одному не менш важливому етапі – відстоюванні своєї незалежності у зв'язку з агресією путінської Росії. Це ще один виклик, прийнявши якого і давши відсіч ворогу, ми вкотре показали, що таке «бути вільним» в глибокому розумінні цього слова. Як на мене, незалежність не є доконаним станом. Це дуже крихке поняття, яке потрібно повсякчас боронити та зміцнювати. Лише від свідомої та відповідальної позиції кожного громадянина зокрема та влади, якій народ делегував права, залежить як наш історичний так і державний розвиток.

Сашко Лирнык, ведущий «Казки Сашка Лирныка» (UA Перший):

Незалежною Україна стала на Майдані 2013 року, коли дзвони Михайлівського підняли людей вночі.

Виктор Чумак, депутат Верховной Рады:

Реальна боротьба за незалежність України почалася три роки тому. І поки що не не завершилися.

Рефат Чубаров, председатель меджлиса крымскотатарского народа:

Следует четко различать дату провозглашения независимости Украины – 24 августа 1991 года – и собственно процесс создания условий, обеспечивающих независимость государства во внешних связях и верховенство государственной власти во внутренних делах. Честно говоря, процесс обретения Украиной реальной независимости, особенно в части минимизации внешнего экономического и финансового влияния на наше государство, а во взаимоотношениях с Россией еще и политического давления, неоправданно затянулся на долгие 23 года. Как бы ни звучало для некоторых парадоксально, но подлинную независимость Украина «вбирает в себя» именно сейчас, когда в условиях реальной войны, развязанной против нее Россией, общество одновременно проводит кардинальное внутреннее переустройство и системное сопротивление внешнему агрессору.

0

Выбор редакции

Comments