Вы здесь

А кому нужна пенсионная реформа?

Премьер-министр Владимир Гройсман заявил о готовности уйти в отставку в случае отказа Верховной Рады поддержать пенсионную реформу

Анатолий Кинах, президент Украинского союза промышленников и предпринимателей:

Пенсійна реформа більш потрібна і необхідна для нас, ніж для наших, при всій повазі, міжнародних партнерів. Ситуація дуже загрозлива, у зв’язку з тим, що в умовах поточного року бюджет Пенсійного фонду – порядку 280 млрд гривень, з яких 141 млрд – це  дотації з державного бюджету.  По-перше, це дуже серйозний фактор, який стосується ризиків стабільності пенсійної системи. По-друге, у зв’язку зі складною демографічною ситуацією – скороченням чисельності населення та трудовою міграцією, все менше стає тих, хто працює і може платити соціальні страхові внески. Так, безумовно, пенсійна реформа потрібна! Але в тому виді, в якому вона обговорюється сьогодні, вона не вирішує питання. Пенсійна реформа повинна передбачати комплексний, трирівневий підхід: солідарна система, накопичувальна система і приватні пенсійні фонди. Це все має бути в комплексі з детінізацією нашої економіки: скороченням обсягів зарплати в конвертах і зі стимулами до підвищення економічної активності – створенням нових робочих місць. Це, на жаль, не передбачається у цьому проекті пенсійної реформи. Більш того, він несе в собі дуже серйозні ризики для людей: передбачається, що з 1 січня 2018 року, в разі прийняття цього проекту, необхідно буде тим, хто претендує на пенсію, мати 25 років страхового стажу, а він дуже відрізняється від такого показника, як трудовий стаж! Дуже багатьом буде важко підтвердити цей стаж. Ця ситуація турбує.

Михаил Волынец, председатель Конфедерации вольных профсоюзов:

Незалежні профспілки проти нової пенсійної реформи! Бо зробивши її аналіз, експерти прийшли до висновку: якщо дана пенсійна реформа буде прийнята, то всі пенсіонери стануть бідними. А це порушення Міжнародної конвенції праці, бо саме нею передбачено мінімальні соціальні гарантії: пенсія не може бути нижчою 40% від середньої заробітної плати, а вона в нас складає 15% і буде ще нижчою. Окрім того, ця пенсійна реформа передбачає збільшення пенсійного віку, страхового стажу до 35 років, мінімальний стаж має бути збільшений з 15 до 25 років і догнати чи допрацювати буде неможливо. Тому таку реформу приймати не можна!

Николай Скорик, депутат Верховной Рады (Оппозиционный блок):

Это не реформа, а сокращение бюджетных расходов на Пенсионный фонд по требованию МВФ. Увеличение страхового стажа – это то же увеличение пенсионного возраста, просто под другим названием. Увеличение пенсий действующим пенсионерам – это просто частичный возврат того, что не делалось последние три года. Никакой заслуги правительства здесь нет. К тому же за это увеличение пенсионеры заплатят отсутствием каких бы то ни было индексаций вплоть до 2020 года и фактически лишаются права на пенсию все те, кто на нее в ближайшее время рассчитывал. Нужно развивать экономику, а не уничтожать собственных граждан.

Дмитрий Боярчук, исполнительный директор Центра социально-экономических исследований «CASE Украина»: 

Ця реформа – фіскальна, навіть не всі називають її реформою. Вона не вирішує проблему, а просто трошки скорочує дефіцит. Її позитив в тому, що вона є маяком для МВФ. На мою думку, рішення пенсійної проблеми лежить дещо в іншій площині і трохи в іншому часовому проміжку. Щоб були нормальні пенсії і не було дефіциту, треба трохи інша демографічна структура і дещо інший розмір ВВП – десь так разів в десять більший!

Андрей Кривонос, глава директората Ассоциации франчайзинга:

Это та ситуация, в которой, чтобы ни произошло, это будет хорошо или плохо одновременно. Первое: то, что предлагает Кабинет министров – это не пенсионная реформа, а реструктуризация финансовых показателей пенсионного обеспечения. Второе: нет реформы самой структуры Пенсионного фонда. Третье: не решен вопрос взаимосвязи госбюджета, местных бюджетов и бюджета Пенсионного фонда с учетом децентрализации. Четвертое: нет мотивации для молодежи заниматься пенсионным накоплением стажа, денег и документов. Без этих положений все, что делается, не является реформой. Но отставка конкретной личности не решает этих вопросов. Раз депутатская коалиция взяла на себя обязательства по реформе пенсионной системы, то пусть именно они (депутаты) решают, кто и когда будет собирать вещи с рабочего места. А готовность идти в отставку – это шантаж!

0

Выбор редакции

Comments