Вы здесь

Нужно ли нам министерство ветеранов?

Парламент уже проголосовал за создание нового министерства, но обсуждение этой инициативы в обществе еще не закончено

Сергей Грабский, военный эксперт:

Загалом, в ідеї створення Міністерства ветеранів нічого поганого немає. Однак, від самого початку треба визначитися із терміном «ветеран». Хто і за якими критеріями цьому визначенню відповідає. Адже зараз ми маємо велику кількість різних ветеранів, об’єднати яких за загальним параметром неможливо! Що є спільного між ветераном прокуратури і ветераном сільського господарства? Також необхідно створити Кодекс ветерана, що дозволить ветеранській спільноті здійснювати громадський контроль за діяльністю такого державного органу. Якщо не визначитися з цими питаннями - новий орган влади перетвориться у черговий інструмент розподілу державних коштів. Яким є сьогодні Державна служба у справах ветеранів. Така моя думка...

Виктор Романюк, депутат Верховной Рады:

Думаю, це хибний шлях. Система державного управління і так перевантажена адміністративним управлінням. Нагадаю слова Віктора Пинзеника: «Якщо ви хочете, щоб в державі не було яблук - створіть міністерство яблук».

Анжелика Рудницкая, певица:

Про це краще поцікавитися у ветеранів. Але навіть не для ветерана очевидно, що проблем у людей, які повертаються з війни, багато, а вирішувати їх буває досить складно. Якщо це міністерство не стане черговою бюрократичною машиною, а буде дієвим органом державного менеджменту по обслуговуванню ветеранів, я - «за» обома руками. Окрім іншого, дуже б хотіла, аби нове міністерство вилучило документи учасників АТО, війни і т. д. у тих, хто їх отримав незаконно, точніше не маючи на це реальних підстав.

Андрей Золотарев, руководитель аналитического центра «Третий сектор»:

Это наглядный пример популизма, стремления заработать очки в глазах АТОшников. Вместо того, чтобы сокращать численность чиновников, плодится еще одно ведомство. КПД, которого будет примерно такой же, как у Мининформполитики или Министерства по делам оккупированных территорий.

Наталка Сонечко, военный волонтер, тренер проекта «Серце воїна»:

На мою думку, ідея правильна й актуальна. Бо на сьогодні, наскільки я в темі, проблеми реабілітації, абілітації, працевлаштування ветеранів вирішують самі ветерани та їхні родини і, звичайно ж, волонтери. На державному рівні, куди ветерану звертатися у міністерство оборони, соцзахисту, охорони здоров'я?! Має бути структура, яка компетентна і в темі. Отже, своя! Як ця ідея реалізується, покаже час. Але я думаю, що краще у ветеранів питати, чи потрібно їм таке міністерство і що вони від нього хочуть? Краще них не відповість ніхто!

Вадим Трюхан, председатель правления общественной организации «Европейский рух Украины»:

На мою думку, це суто популістський крок. Для належної організації роботи з учасникам бойових дій на Сході України достатньо було посилити відповідні департаменти в Мінсоцпраці та МінТОТ. Натомість прийняте суто популістське рішення, в результаті якого як мінімум півроку, а то й рік, питаннями ветеранів ніхто взагалі не займатиметься. Адже створення міністерства - це тривалий і коштовний процес.

Виктор Чумак, депутат Верховной Рады:

Краще б гроші, які будуть використані на створення та діяльність міністерства та оплату ще однієї дівізії чиновників, витратили безпосередньо на ветеранів!

0

Выбор редакции

Comments