Вы здесь

А справятся ли миротворцы со своей миссией?

Петр Порошенко рассчитывает на поддержку инициативы Украины по введению миротворцев ООН на Донбасс на заседании Совбеза ООН

Геннадий Друзенко, соучредитель и руководитель Первого добровольческого мобильного госпиталя им. Николая Пирогова:

Однозначно, ні. Миротворці ефективні або за наявності доброї волі сторін завершити конфлікт, або за відвертого збройного домінування «блакитних шоломів» над сторонами конфлікту. Ні того ні іншого ми не бачимо на Донбасі. Була б добра воля Путіна, давно б завершили ту війну. До того ж кількість особового складу, присутнього на Донбасі, приблизно дорівнює всьому особовому складу миротворчих контингентів ООН по всьому світові. От тільки військової техніки в оонівців значно менше...

Олег Жданов, военный эксперт:

Ввод миротворческой миссии ООН в Украину – это выход из положения. Это решение нашей проблемы: миротворцы зайдут, у них есть такой вид операции по поддержанию мира, и возьмут под контроль государственную границу Украины и России, неподконтрольную нам сейчас, и тогда, как показывает мировая практика, через три-пять лет мы можем рассчитывать на то, что будут проведены мероприятия по реабилитации населения и подготовка к проведению местных выборов. Тогда мы сможем рассчитывать на возвращение этих регионов назад в состав Украины в той ипостаси, в которой они были до войны 2014 года. Но есть одно но. Большое и существенное! На сегодняшний день мы не создали оснований для выделения нам миротворческого контингента. Это главная проблема, которую Украина не в состоянии решить! А для этого нужно назвать войну войной, вооруженные силы ООН выделяются только в случае войны – это может быть религиозная, этническая, международная... Наличие вооруженного конфликта дает основание требовать международную миссию ООН. Это главная причина, по которой я не верю в то, что Совбез ООН может положительно проголосовать за резолюцию о выделении нам миротворческого контингента – войск ООН.

Вадим Трюхан, председатель правления общественной организации «Європейський рух України»:

Миротворча місія ООН на території ОРДЛО – це шанс на мир вперше за три з половиною роки війни між Україною та Росією. Разом з тим, залишається відкритим питання, чи вдасться за допомогою миротворців відновити конституційний лад України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Все залежатиме від того, чи вдасться у повній мірі виконати мінські домовленості, хто і як готуватиме вибори, чи з'явиться в Кремлі бажання нарешті вийти з Донбасу і від багатьох інших чинників.

Виктор Чумак, депутат Верховной Рады:

Зможуть, якщо мандат буде на всю територію ОРДЛО і Росія виведе озброєння. А також за умови, що без російських миротворців. Проте це не дає відповідей на політичне майбутнє Донбасу.

Михаил Стрельников, президент юридической компании «Николас»:

Думаю, не смогут. Эта война связана с большой торговлей и контрабандой в обе стороны. Миротворцы будут мешать процессу, так что ничего поделать не смогут. Нельзя одной рукой воевать, а другой торговать!

Алексей Голобуцкий, политтехнолог:

Это гипотетический вопрос, ведь ответа на него никто не знает. Примеры миротворцев есть разные, а Украина вынуждена такими инициативами приковывать внимание к проблеме Донбасса и показывать свое желание решать эту проблему. Думаю, что иностранные военные, которые будут находиться на Донбассе на наших условиях, сделают для России бессмысленным контроль над этой территорией. Риски становятся все выше! Сложно предугадать, улучшит ли это ситуацию для нас…

Сергей Грабский, военный эксперт:

Заклик до світового співтовариства про введення миротворців на Донбас від нашої влади лунав дуже давно. І це абсолютно зрозуміло з огляду на те, що військовий потенціал України і Росії суттєво відрізняється і військова перемога над російськими окупантами виглядає як більш бажане, аніж таке, що може бути здійснене у реальному житті. Одночасно з цим у нас є чітке розуміння того, що на окупованій території знаходяться громадяни України, які потерпають від беззаконня та свавілля окупантів. Саме миротворча місія серед своїх основних завдань має завдання щодо мінімізації негативних наслідків бойових дій та дій, що можуть призвести або призводять до гуманітарної катастрофи і страждання населення. То ж цілком природним є намагання України долучити миротворців до вирішення проблеми Донбасу. Саме миротворці – озброєні формування, які діють під егідою ООН, мають сили і можуть забезпечити дотримання сталого режиму припинення вогню, покращення гуманітарної ситуації, роззброєння незаконних збройних формувань, демілітарізацію регіону (у тому числі арешт військових злочинців) та підготовку до проведення виборів за демократичними процедурами. Як приклад необхідності миротворчої місії для окупованих районів Донбасу можна навести наступне: окупанти унеможливлюють спроможність працювати та виконувати гуманітарні завдання для переважної більшості міжнародних гуманітарних організацій, що ставить під реальну загрозу життя та фізичне існування населення на окупованих територіях. Особливо це стосується соціально не захищених верств населення. Навіть цього прикладу, на мій погляд, достатньо для того, щоб зрозуміти критичну необхідність присутності миротворців на території Донбасу. Місія ООН зазвичай призначена для того, щоб зменшити можливість або уникнути зовсім ескалації збройного конфлікту та досягнути мети умиротворення виключно політичними методами. У перекладі на звичайну мову – повернення регіону до нормального життя без війни. Що збереже тисячі людських життів. Звичайно, це теорія. На практиці існує багато факторів, що можуть зробити таку місію як вдалою, так і невдалою. Але такий крок є виключно необхідним для нас усіх.

0

Выбор редакции

Comments