Вы здесь

Свято футболу в умовах АТО

Колориту свята європейського футболу у Брюсселі додали поліцейські й армійські патрулі, які були у повному бойовому оснащенні – з бронетехнікою – виведені на вулиці міста після двох трагічних терактів у квітні.

Минулими вихідними через антитерористичну операцію поліція була вимушена тимчасово закрити найбільшу у Брюсселі фан-зону у центрі міста. Уболівальники через побоювання туристичних атак застерігалися відвідувати територію масового скупчення людей, відтак організатори понесли збитки.

Але загалом жителі і гості бельгійської столиці вже звикли до таких посилених заходів безпеки та разом із силовиками уболівають та святкують перемоги на Євро-2016 «червоних дияволів» – саме таку неформальну назву має національна бельгійська збірна.

У ці дні Брюссель, уся Бельгія насправді живуть футболом. Підтримка національної команди, промоція футбольної символіки, атрибутики організована масштабно й на високому патріотичному і маркетинговому рівні. На балконаз, вікнах будинків майорять національні прапори королівства, десятки тисяч водіїв прикрасили дзеркала своїх автомобілів чохлами у національних кольорах. Великі супермаркети і невеличкі крамниці – усі жваво пропонують уболівальникам атрибути на будь-який смак. Великі торговельні мережі організовують різноманітні акції, де за результатами шопінгу можна отримати у подарунок ті чи інші сувеніри із символікою «червоних дияволів» або чемпіонату.

Особливим попитом користуються офіційні м’ячі UEFA Euro 2016. Якщо оригінал коштує €160, то у Брюсселі можна придбати копію за €14 або отримати безкоштовно у якості бонусу за умови здійснення покупок від €50.

Місцеві пивовари, а Бельгія – це світовий лідер у цій галузі, а також винороби пропонують спеціальні марки своїх напоїв, що випущені до європейської першості на підтримку національної команди.

Брюссель як дипломатична столиця Європи є багатонаціональним містом. Тому популярність трансляцій футбольних матчів Євро-2016 у фан-зонах, барах, кафе та пабах не обмежується виступами «червоних дияволів».

Заклади громадського харчування, які завчасно встановили великі екрани, завжди переповнені і насичені емоціями, особливо коли на поле виходять турки, французи, італійці, англійці. Мають свої місця збору у Брюсселі та інших містах, особливо в Антверпені, й представники української громади. Для багатьох наших співвітчизників було особливо важливо і актуально пояснювати європейським фанам, що ж там на 25-й хвилині матчів за участю збірної України співали на стадіоні уболівальники. Завдяки такому засобу народної дипломатії багато європейців чітко усвідомили особливості небезпеки, яку становить Кремль не лише для України, але й для всієї Європи.

Читать также: 

0

Выбор редакции

Comments