Вы здесь

А вы бы что с прогульщиками сделали?

Председатель Верховной Рады Андрей Парубий распорядился опубликовать фамилии депутатов, которые прогуливают заседания парламента

Руслан Кошулинский, заместитель председателя  Верховной Рады в 2012-2014 гг.:

Голова Верховної Ради, як представник більшості, що взяла на себе відповідальність за владу, при незадовільній поведінці депутатів мав би запропонувати зміни до законів про вибори, регламент та  статус народного депутата щодо відкликання з округу (враховуючи спосіб обрання) через безпідставний пропуск роботи відповідного комітету та пленарного засідання, вiдсутностi cвоєчасної відповіді на звернення громадян, тощо. У такій спосіб відповідальна влада формуватиме нову парламентську культуру. У минулу каденцію меншість, блокуючи роботу Ради, змогла зламати негативну практику «кнопкодавства». Адже жодні морально-етичні заклики не були дієвими, як і зараз.

Алексей Толкачев, председатель фонда «Омрияна Краина»:

На місці Парубія я б поступав з депутатами-прогульниками значно суворіше. Я би домагався введення адміністративної відповідальності, вирахування із заробітної плати, введення правових норм щодо розшуку відсутніх депутатів аж до позбавлення мандату за систематичну відсутність. Звісно, для цього необхідно змінювати купу юридичних норм. Звісно, це жорстоко. Але треба розуміти і депутатам нагадати, що їхній статус – це не просто робота. Це служіння суспільству. І якщо депутат несумлінно ставиться до своїх обов'язків, то навіщо такий депутат здався? Можливо, в майбутньому колись справді буде так. Однак і зараз я би накладав матеріальні санкції, а не лише публікував би прізвища прогульників у «Голосі України».

Руслан Крамаренко, генеральный директор управляющей компании «Мисто для людей»:

Я не понимаю, почему к народным депутатам нужно применять какие-то особые правила. Вы, если будете прогуливать работу, вас уволят, а не имя ваше в газете напечатают. Есть Трудовой кодекс, народные депутаты – граждане Украины, нанятые на работу народом Украины. Здесь как с детьми: не учите детей, как жить, они все равно будут похожи на вас. Поэтому депутаты должны быть образцом исполнения законов, а не людьми, живущими вне правил.

Татьяна Попова, председатель совета ассоциации «Телекоммуникационная палата Украины»:

Я не знаю, кто еще сейчас читает газеты. Считаю, что гораздо эффективнее публиковать эти списки онлайн. Три прогула подряд без уважительной причины – увольнять. А в принципе, и не подряд, а за три неявки в зал за одну сессию. Исключение может быть – официальная командировка или больничный лист, ну и еще свадьба или похороны члена семьи.

Андрей Золотарев, руководитель аналитического центра «Третий сектор»:

Если бы Парубий был спикером законодательного органа, а не коммерческой структуры ООО «Верховная Рада», то он мог бы к чему-либо взывать, а так это – пустое. Что он может сделать людям, у которых стоимость наручных часов составляет депутатскую зарплату за пять лет. Я бы говорил не с  депутатами, а с теми, у кого они находятся на содержании. Поможет ли? Шансов на это мало, если пришли «косить» для себя «бабло», а не писать законы для страны.

Виталий Капранов, писатель:

Коли ми ще вчились в школі, вчителька бачила, що всі запізнюються, і вона зробила перший крок – такий, як зараз хоче зробити Парубій. Вона зробила стенд, на якому написала «позор опоздунам» і вивішувала фото з прізвищами тих, хто постійно запізнюється. Крок уже зроблено, і «опоздунам» буде ганьба проголошена в «Голосі України». Ну, а наступний крок – викликати батьків до Верховної Ради. Не слід недооцінювати таких методів впливу! 

0

Выбор редакции

Comments