Вы здесь

А вы куда советуете не ехать?

Министерство иностранных дел предостерегает граждан Украины от поездок в Йемен, Ливию, Российскую Федерацию, Сомали и Сирию

Рефат Чубаров, председатель меджлиса крымско-татарского народа:

Я бы добавил Беларусь, поскольку ни один гражданин Украины, пребывая в данной стране, не может чувствовать себя в безопасности от своеволия спецслужб России, с помощью которых Москва полностью подмяла под себя формально суверенное государство.

Богдан Яременко, председатель правления благотворительного фонда «Майдан закордонних справ»:

Білорусь – союзна держава РФ, держави координують діяльність в сфері безпеки. Списку, як такого, немає. Рішення щодо обмежень або якихось застережень чи рекомендацій стосовно подорожей громадян України в ту чи іншу державу приймаються в кожному конкретному випадку щодо кожної конкретної держави залежно від конкретних обставин, що склалися. При цьому причини для обмежень і застережень можуть бути цілком різними – від техногенних чи стихійних лих до збройних конфліктів, заворушень і воєн. Стосовно Росії і Білорусі причини приблизно однакові – активні ворожі дії спецслужб цих держав на своїй території проти громадян України.

Юлия Алексеева, генеральный директор компании Zabugor.com:

На самом деле из более, чем двухсот стран мира около 150 можно назвать пригодными для туризма. Остальные имеют те или иные ограничения. Где-то прививки, которые дают серьезные осложнения для здоровья, где-то повышенная активность террористических групп, где-то политический режим, при котором безопасность туристов никем не гарантируется. Большая часть Африки может смело попасть в этот список. На самом деле организованные украинские туристы – те, которые пользуются услугами туристических компаний (не важно, украинских или зарубежных, онлайн или офлайн) достаточно осторожны и консервативны. Они внимательно смотрят телевизор, читают новости и при малейших горячих новостях реагируют отказами от поездки. И мы не можем их за это осуждать. Земной шар дает огромные возможности для путешествий, не нужно лишний раз подвергать себя опасности. По поводу перечисленных стран – за почти 14 лет работы у нас не было запросов на эти направления, хотя в портфеле мы имеем 98 стран и клиенты знают, что мы беремся за сложные задачи. 

Сергей Грабский, военный эксперт:

Власне, у цьому списку десь біля 70 країн, то ж добавляти якісь інші просто немає сенсу. До переліченого я б додав (вони і так є у списку) – Афганістан та М’янму. Сенс подібних списків полягає, перш за все, у тому, щоб попередити наших громадян, а йдеться у першу чергу саме про них, про великі ризики особистої безпеки, які можуть виникнути у разі відвідування країн, що зазначені у списку. Як правило, мова йде про країни, де ситуація з безпекою з різних причин є складною, та ті, де центральна влада не контролює ситуацію на частині території країни, що унеможливлює контакти наших консульських представництв з органами правопорядку цих країн. Також слід відзначити країни, перебування у яких складає пряму і явну загрозу для свободи наших громадян, а саме, великою є вірогідність позбавлення волі та вчинення провокаційних дій з боку урядових  та не урядових структур вказаних держав. І, на останок, у списку ми бачимо країни, громадяни яких становлять певну потенційну загрозу для нашої країни (участь у діяльності озброєних формувань, тероризм, вчинення кримінальних злочинів, торгівля наркотиками та інше), а також тих країн, ситуація з безпекою в яких значно підвищує вірогідність нелегального перебування на території нашої країни. Власне, сукупність таких показників і є підставою для складання подібних списків. У будь якому випадку, наші громадяни мають замислитися перед тим, як здійснювати подорожі до країн цього списку. Так само, як і наші силові структури мають поставити надійний бар’єр на шляху потенційних злочинців…

Михаил Стрельников, президент юридической компании «Николас»:

Считаю, что такие списки, которые предостерегают украинцев от поездок в рисковые страны, обязательно должны быть! К этим вышеперечисленным странам я бы добавил еще Иран.

Андрей Найдек, собственник компании «Динай»:

Такие списки-рекомендации составляют все страны мира – это нормально в целях предупреждения своих граждан о потенциальных угрозах их жизням. Честно говоря, я не настолько знаком с ситуацией в других странах, чтобы предлагать что-то еще. Сирия и Россия –понятно почему… В Йемене заваруха – читал. Наверное, добавил бы Иран и Ирак – там тоже неспокойно.

Вадим Трюхан, председатель правления общественной организации «Європейський рух України»:

Практика надання рекомендацій МЗС громадянам щодо доцільності чи недоцільності відвідання тих чи інших країн світу є розповсюдженою для більшості країн світу. Тому сприймати такі рекомендації слід цілком нормально і враховувати їх при плануванні своїх поїздок за кордон. Водночас, на мою думку, слід робити розподіл країн за рівнем небезпеки. Наприклад, ті ж США виокремлюють чотири категорії країн. А сам перелік не є чимось сталим, він має оперативно змінюватися в залежності від внутрішньополітичної ситуації, кліматичних умов та рівня криміногенної і особливо терористичної загроз. При цьому рекомендації мають не обов’язково стосуватися всієї території тієї  чи іншої країни, іноді достатньо утримуватися від поїздок в ті райони, де рівень загроз життю подорожуючого значно вищий, ніж в інших частинах країни, наприклад, в Нігерії – це місцевість, в якій діє терористична організація «Боку Харам», в Афганістані – «Талібан», тощо.

0

Выбор редакции

Comments