Вы здесь

А вы на кого подумали?

В автомобиле, в котором находился журналист Павел Шеремет, сработало взрывное устройство

Зорян Шкиряк, советник министра внутренних дел:

На сьогоднішній день є чотири версії: професійна діяльність журналіста, російські спецслужби, ймовірний замах на Олену Притулу і особиста неприязнь, яка, на моє переконання, є найменш ймовірною. Безумовно, будуть розглядатися й інші. Переконаний, що це вбивство планувалося саме таким чином і саме Павло Шеремет мав стати об’єктом цього кривавого вбивства. Організовано воно було з усією цинічністю та жорстокістю в кращих традиціях КГБ-ФСБ, виконано достатньо професійно. Вважаю найбільш вірогідною версією російський слід. На жаль, це ще одна ланка гібридної війни, котру веде проти нас Російська Федерація, оскільки  вони не можуть перемогти на фронті, то діють на внутрішній розкол, сіяння паніки та страху, а також заради внутрішньої дестабілізації.

Ростислав Кравец, управляющий партнер юридической фирмы «Кравец и Партнеры»:

Пока нет результатов экспертизы, говорить, что это было преднамеренное убийство, рано.  На данный момент корректнее было бы воздержаться по этому поводу, до каких-то официальных заявлений Национальной полиции о том, что на самом деле произошло. Кому выгодно убивать журналистов? Считаю, что такие убийства происходят с целью взбудоражить общество, чтобы начать какое-то движение. Но на сегодняшний день, в период отпусков, такая политтехнология себя не оправдывает. Еще одна версия – что-то личное или же денежные отношения, других вариантов убийств не существует.

Наталия Новак, депутат Верховной Рады:

Версії можуть різні. Не можу сказати, що це вбивство було цілеспрямоване на Шеремета, можливо, хотіли вбити Олену Притулу, власницю «Української правди», де друкуються резонансні справи та розслідування. Тому комусь це вбивство було вигідно. Проте вбивство резонансне і наводить на думку, що воно було спрямоване на залякування журналістів. Адже на сьогодні журналістам приходиться дуже важко. Вони знаходяться в своєрідних лещатах: колишніх регіоналів, сепаратистів...

Сергей Штурхецкий, исполняющий обязанности председателя Независимого медиапрофсоюза:

Незважаючи на те, хто саме в дійсності мав бути мішенню цього теракту: чи Павло, чи хтось із його колег по редакції – вбити хотіли журналіста. І вдарили у найболючіше ще з часів зникнення Гонгадзе місце для суспільної думки. Чому теракт? Тому що, окрім вбивства, вочевидь, замовники розуміли значимість їх жертв, суспільний розголос. Тому таким чином хочуть залякати журналістів, показати суспільству, що і відомі і улюблені їм люди можуть бути знищені. У нас, на жаль, немає позитивної історії визначення і покарання замовників вбивств журналістів, тому зараз важко говорити з впевненістю, чи ми дізнаємося найближчим часом про справжні мотиви і справжніх замовників вбивства. Це черговий виклик правоохоронній системі, суспільству, журналістському середовищу, який ми маємо гідно витримати.

Андрей Золотарев, руководитель аналитического центра «Третий сектор»:

Не люблю строить версии. У нас всегда такие ситуации вызывают наплыв экспертов, не разбирающихся в теме. Как политолог, вижу глобальную версию – это раскачка ситуации. Только не стоит играть в PutinGo. Это слишком простое объяснение. Организатор здесь! Это знак того, что страна заходит в зону очень жесткой политической турбулентности. А место, где убили Шеремета, – рядом с местом, где 10 лет назад убили Рыбку, - это уголовный авторитет. Здесь еще другое: Украина стала страной, где каждый может быть убитым за взгляды или убеждения, веру, часы или хорошую машину.

0

Выбор редакции

Comments