Вы здесь

Вы участвуете в толоках?

Сегодня в крупнейших парках каждого района состоятся толоки

Татьяна Мелихова, депутат Киевской городской рады:

Я не просто приєднуюся до подібних толок, а й сама їх організовую. Ми разом із жителями Троєщини саджали дерева у зелених зонах, яким за моєї ініціативи на прохання киян надали статус скверу; гуртом розкидали ґрунт для майбутнього газону в дворах; спільно фарбували захисні паркани навколо дитячих майданчиків; неодноразово проводили акції до Дня землі з очищення парку «Совки» на Микільській Борщагівці у моєму виборчому окрузі тощо. Вважаю, що лише коли ти сам вкладеш сили у догляд за парком, сквером біля дому, газоном біля під’їзду чи дитячим майданчиком – тільки тоді берегтимеш і піклуватимешся про ці місця. Безумовно, толокою навряд відучиш некультурних людей не смітити, але добровільна допомога у прибиранні місць загального користування є хорошим уроком для дітей. От вони у майбутньому, сподіваюся, смітити не стануть.

Людмила Осипчук, президент «Let's do it, Ukraine»:

Завжди охоче долучаюся до акцій прибирання, бо вважаю це корисним у всіх сенсах цього слова! Крім того, мені пощастило очолити команду «Let's do it, Ukraine», яка є організатором найбільших акцій прибирання по Україні. Тому 12 квітня - виходимо у парки Києва з сім'єю та друзями, дихаємо весняним повітрям і робимо Україну чистою разом.  А 15 вересня о 10:00 - долучаємося до Всесвітнього дня прибирання, спільно з 150 країнами світу!

Анна Заклецкая-Бурак, певица, телерадиоведущая:

Мене дуже тішить, що ми відходимо від пасивності, коли чекаємо, що хтось має прийти і навести лад у нашому домі (місті, країні), і повертаємо собі відчуття господарювання на власній землі. З особистої включеності починаються великі зміни, з прибирання квадратного метру навколо себе починається «велике прибирання» на державному та світовому рівнях - переконана. Це нормально, коли людина створює затишок навколо себе, бо так самій приємніше! Це нормально, коли дім не завершується парканом, за яким можна скидати мішки сміття, а дім - це все навколо. Це все потребує уваги та догляду від кожного, хто бажає краси, приємності та затишку. Ми з родиною прибираємо провулок, у якому живемо, у приватному секторі Києва, завжди влаштовуємо міні-толоку на місцях, куди приїжджаємо з пікніками - після нас завжди чистіше, ніж до нас. А 14, а не 12 квітня братимемо участь у толоці в Сквері імені Сліпака на розі вулиць Боричів Тік та Андріївський узвіз.

Катерина Полянская, эколог международной благотворительной организации «Экология-Право-Человек»:

Мабуть, кожен еколог у своєму житті брав участь у прибиранні сміття та висаджуванні дерев. Дерева - живі організми, їх ритм життя набагато повільніший від інших живих істот. Але посадивши дерево, ви вирішуєте його подальшу долю, воно вже не зійде з цього місця. Тому до цієї справи треба підходити з розумінням. Щоб більше дізнатися про світ дерев, ви можете прочитати книгу «Таємниче життя дерев» Петера Воллебена. А щодо прибирання зелених зон. Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Сподіваюся, ми навчимося цінувати красу та роль зелених зон у забезпеченні екологічного балансу екосистеми міста Києва. Доки їх не просто засмітили, а й не знищили.

Катерина Дьяченко, основатель Ladmira Foundation:

Конечно, вовлечение жителей в жизнь города - важно, и не только в плане уборки.  Есть такая пословица: «Человек не ценит до тех пор, пока не станет прилагать собственные усилия к своему хорошо».

0

Выбор редакции

Comments