Вы здесь

Вы за Трампа или за Клинтон?

В США официально названы кандидаты в президенты от Республиканской и Демократической партий

Владимир Огрызко, министр иностранных дел в 2007-2009 гг.:

Я не можу передбачати майбутнє, можу тільки коментувати реальні факти. Тому якщо міркувати про те, що було б цікавішим і на що можна було б розраховувати, то, безумовно, виходячи з програм і заяв, і здорового глузду, Клінтон виглядає значно сильнішою, розумнішою, адекватнішою. Не треба забувати, що вона була державним секретарем, а це – не остання фігура в США, і вона має колосальний досвід політичної та аналітичної роботи, чого немає у Трампа. Якщо почитати його заяви та міркування, то виникає багато питань відносно адекватності. Хоча треба розуміти, що передвиборчі заяви та практична робота – це абсолютно різні речі. Проте побоювання від його заяв поширюються доволі дивно по всьому світу і багато хто хапається за голову. До речі, не остання думка про те, що Трампа дуже сильно оцінює Путін, ну, а це є певною мірою сигналом – хто є хто. Тому, виходячи з таких обережних міркувань, безумовно для українських інтересів вигіднішою була б перемога Клінтон, бо це б означало продовження тієї лінії, яка є традиційною у відношеннях США і України. Трамп – це загроза якихось зовнішньополітичних катаклізмів, зміна стратегій, зміна підходів, що може негативно відбитися на наших двосторонніх відносинах. Мені здається, що Клінтон була б для України значно цікавішим кандидатом.

Александр Мороз, председатель Верховной Рады в 1994-1998, 2006-2007 гг.:

Гадаю, що переможцем буде Трамп. Оскільки він певною мірою пропонує радикальні кроки, які торкаються болючої теми – міграції, бо обивателі, середній американець, остерігаються того, що відбувається в світі. Тому це є той аргумент, у якому кампанія Трампа матиме вирішальну роль. Проте в Америці на виборах президента перемагає той, кому потрібно перемагати. І всі ці ігри, конкуренція – вирішена ще до початку передвиборчої кампанії. Трамп, проголошуючи радикальні пропозиції, буде вимагати, щоб вони реалізовувались скрізь, і в Україні, щоб вона сама вирішувала свої питання.

Анне Быкова, политтехнолог:

Начнем с того, что оба кандидата – как Хиллари Клинтон, так и Дональд Трамп, были предсказуемыми. Эти личности настолько кардинально отличаются, что политические эксперты по всему миру не могут дать единого прогноза. Клинтон имеет существенно важную поддержку Белого дома, бывших президентов США и, на мой взгляд, за счет этих факторов имеет большие шансы на победу. Трамп же, по моей логике, вообще не является политиком, и даже существенные ресурсы и мобилизация протестного электората не дадут ему возможности дотянуть до победы. Стать президентом США – это не дело одного дня или одного года, именно по этой причине у Хиллари Клинтон шансов больше. Для Украины теоретическая победа Клинтон означала бы в большей мере продолжение сегодняшней политики США касательно Украины, а теоретическая победа Трампа достаточно непредсказуема в своих последствиях.

Анатолий Баронин, директор аналитической группы Da Vinci AG:
Сегодня шансы на победу примерно одинаковы у обоих. Их политика в отношении Украины будет исходить из объектности последней. Однако, принимая во внимание то, что элиты США не смогут допустить усиления РФ, Вашингтон продолжит поддержку Украины. Формы этой поддержки могут отличаться. Если демократы выступают за развитие отношений со странами, стремящимися в ЕС и НАТО, то республиканцы и Трамп выступают за поддержку, но без предоставления летального оружия. Хотя и Клинтон также открыто не говорила о летальном оружии. Вопрос заключается в том, насколько внешняя политика Трампа в случае победы будет соответствовать его предвыборным заявлениям. Его непредсказуемость, безусловно, затрудняет прогнозирование глобальных последствий на мировой арене.

Иван Мединский, аналитик Института мировой политики:

Наразі зарано говорити про перемогу Трампа чи Клінтон. Адже до листопада є ще час, щоб змінилися результати опитувань. Зараз лідирує пані Клінтон. Щодо України, то тут позиції кандидатів в принципі відрізняються. Пані Клінтон говорила про свою готовність надавати більш активну військову та невійськову допомогу Україні, про певну необхідність України як частини Європи. В той час як пан Трамп заявляв, що готовий договоритися з президентом Росії Путіним щодо погіршення стосунків, які відбулися між США та Росією. Щодо України, то він заявив, що український конфлікт має вирішувати Європа, зауваживши, що саме Німеччина має виробити план дій з врегулювання конфлікту. Тобто у випадку перемоги Трампа можна казати, що бачення вирішення конфлікту саме таким, яке воно є в Україні – воно послабиться. Можливо, послабиться позиція не тільки України, але й позиція Європи, через неготовність Трампа допомогти країнам НАТО в Європі, якщо ті не виконують своїх зобов’язань. Саме такі суперечливі меседжі надходять від Трампа.
 

0

Выбор редакции

Comments