Вы здесь

А зачем Ахметову столько акций?

ФГИ продал 25% акций ПАО «Киевэнерго» компании Ornex из группы СКМ, которой уже принадлежит 72,4% «Киевэнерго»

Андрей Новак, председатель Комитета экономистов Украины:

Щодо того, що свого часу Київрада говорила про те, що не продовжить договір з «Київенерго», зауважу, що в бізнесі сьогодні одна думка, а завтра – зовсім інша. Тому, якщо буде вигода, то цілком ймовірно, що співпрацю може бути продовжено. Вважаю, що продаж акцій «Київенерго» – це таке собі попередження для того, щоб дати зрозуміти монополісту, що він може бути і немонополістом. Тобто на сьогодні цей продаж акцій можна розглядати як бізнесово-політичну гру. Адже ми всі прекрасно розуміємо, що на такому рівні все переплетено з підтримкою тих чи інших політиків.

Дмитрий Марунич, сопредседатель Фонда энергетических стратегий:

«Киевэнерго» является производителем и поставщиком тепловой и электрической энергии в столице страны. При этом при приватизации «Киевэнерго» стала собственником практически всей электрической части единого энергокомплекса города. Тепловая часть эксплуатируется на основании договора аренды с Киеврадой. Именно его решила не продлевать Киеврада после завершения отопительного сезона 2017-2018 гг. То есть при любом варианте развития событий СКМ/ДТЭК останутся владельцами мажоритарного пакета акций крупной энергетической компании страны. К тому же предположу, что задача самостоятельной организации поставок тепла и города, которую пытается решить Киеврада, далека от успешного завершения. Вполне вероятно, что «Киевэнерго» и после следующего отопительного сезона продолжит функционировать как единый энергообъект.

Дмитрий Боярчук, исполнительный директор Центра социально-экономических исследований «CASE Украина»: 

Наскільки мені відомо, то КМДА не регулює відносини в енергетичній сфері. Мені важко сказати, про що саме той договір, який було розірвано, але кожен споживач електричної та теплової енергії має свій індивідуальний договір з «Київенерго» без участі КМДА. Електромережі належать «Київенерго». Не впевнений щодо тепломереж, може, з приводу них і було розірвання відносин, але тепломережі в такому стані, що «Київенерго» буде дуже радий, щоб ними опікувався хтось інший. Все одно тепло продають тільки вони.

Андрей Герус, эксперт по энергетическим вопросам:

Ахметов купив держпакет акцій тому, що «Київенерго» – це не тільки теплові мережі, але і електрика. Електричні мережі у них у приватній власності.

Александр Деркач, совладелец холдинга «Молочный альянс»:

Талон на галоши – это еще не галоши. Мало ли что кто и где сказал. Не продлят этот контракт – подпишут новый.

Юрий Ехануров, премьер-министр в 2005-2006 гг.:

Купівля 25% акцій «Київенерго» Ахметовим – це продовження монополізації ринку. Так би мовити, деолігархізація в дії. І куди подінеться Київрада, хто ж стане новим постачальником електроенергії місту? Система координат: Антимонопольний комітет України – хтось чує про його діяльність? Фонд державного майна – без керівника. Громадськість від Майдану розпорошилась.      

0

Выбор редакции

Comments