19:28   16.07.19

«Рибний» день на Синьому озері

Біля Синього озера 14-го липня пройшло грандіозне святкування Дня рибалки і навіть літній дощ не зміг зіпсувати свято. Депутат Київради Олексій Окопний та фахівці-проектанти КП «Плесо» розповіли, яка робота проводиться для очистки водойми Синього озера та благоустрою зеленої зони довкола. «Великий Київ» не стояв осторонь і став свідком задуму народження нової території відпочинку у Києві.

 Це не була суто інформативна зустріч, організатори вирішили поєднати приємне з корисним та влаштували для родин з Виноградаря справжній пікнік на свіжому повітрі!

В рамках святкування на березі озера спорудили тимчасові шатри – готувалися до дощу заздалегідь. Але починалося все дуже сонячно і з розважальної програми для дітей. Аніматори у костюмах «міньйонів» та героїв інших популярних мультфільмів фотографувалися та грали з малятами, фокусник показував ілюзії та шоу з мильними бульбашками. На батьків з дітьми чекали і тематичні конкурси – наприклад, зробити з підручних матеріалів вудочку. А під час першої частини святкування усі бажаючі могли скуштувати частування від організаторів: безкоштовну цукрову вату, попкорн та екзотику – лимонад із парою від рідкого азоту.

загрузка...
загрузка...

Але розвагами День рибалки можна було назвати тільки умовно. Тому що основна частина свята була присвячена саме збереженню Синього озера. Тому Олексій Окопний і комунальні підприємства, які обслуговують водойму та прилеглу територію («Плесо» і «Київзеленбуд»), підготували своєрідну презентацію з планшетами, питаннями і відповідями. Тож люди могли дізнатися про озеро все, що так довго цікавило.

Відтак на сьогоднішній день є 2 напрями роботи. Перший – розроблений проект розчистки самої водойми. До кінця року він має пройти державну експертизу, і на наступний рік можна буде його реалізовувати.

Причому прибережна смуга теж буде благоустроєна душовими кабінами, рятувальним постом, приміщенням для медпункту та інвентарю. І якщо всі ці умови будуть виконані, Синє озеро зможе нарешті отримати статус зони відпочинку, де можна купатися!

А другий напрям – розробка концепції парку. Вона передбачє максимальне збереження зелених насаджень. Це ще до проектний етап, тобто в нього можливо вносити зміни. Власне, Олексій Окопний запропонував мешканцям надавати свої пропозиції до його громадської приймальні, де їх систематизують, передадуть зеленбудівцям, а потім проведуть громадські слухання.

Отже майбутня концепція парку «Синьоозерний» включає в себе:

  • велосипедну доріжку довкола парку;
  • скейт-парк;
  • зону «ворк-аут»;
  • центральну галявину для масових заходів;
  • пляжну і дитячу зони відпочинку;
  • інсталяцію у вигляді земної кулі з лазерними ефектами;
  • зону для прогулянок з собаками та багато іншого.

Офіційна програма плавно перейшла до «родзинки» святкування Дня рибалки – запуску у Синє озеро річкової риби. Це було майже 700 кілограм коропів і білого амура. Якраз для природнього очищення водойми, якщо вправні рибалки не виловлять її за літо. Деякі сміливці підійшли поближче до спеціального отвору у машині, стоячи по коліна у воді, ловили рибу руками та фотографувалися з нею і відпускали у воду.

До речі, Синім озером займаються два підприємства. КП «Плесо» обслуговує безпосередньо водойму, а «Київзеленбуд» – паркову зелену територію.

«Це добре, що нам розказали, що буде з озером. Тому що ми вже кілька років спостерігаємо, як воно міліє, лячно, що воно пересохне і потім тут виростуть висотки. А парк нам потрібен більше, тут така природа і взимку погуляти, і літом на пляж», – розповідає Валентина Федорівна, яка мешкає неподалік на проспекті Правди.

Та й усі присутні були раді спілкуванню. Звичайно, засипали свого депутата не тільки питаннями про озеро, а й побутовими – про вікна, асфальт і ремонт під’їздів, яких на Виноградарі відбувається чимало. У будь-якому разі такі зустрічі роблять ближчими всіх сусідів, тому що об’єднують довкола якоїсь проблеми і дозволяють разом шукати шляхи вирішення.

В березні 2017-го року Київською міською радою за поданням Олексія Окопного було прийнято рішення про створення парку «Синьоозерний». Загальна площа парку становить 12 гектарів без урахування, власне, озера площею 4 гектари. 

«Ця красива територія завжди була жаданою для забудовників. Така ситуація відбулася у 2007-у році, коли озеро та прилеглу місцевість віддали під забудову ТОВ «Каштанове місто». Тоді громада забила на сполох. І у 2013 році, після важкої судової тяганини нам вдалося повернути озеро. Але після цього воно залишалося «нічийним». Тому, одним з перших моїх завдань, коли я став депутатом Київської міської Ради, було передача Синього озера на баланс КП «Плесо». Майже три роки тому це відбулося. А після прийняття рішення про створення парку ми поставили крапку в питанні щодо можливої забудови даної території. Це виключено і неможливо». Олексій Окопний, депутат Київради.

загрузка...
загрузка...

kancom.kiev.ua

budenergoatom.com.ua

mimi-studio.com